O NÁSPARTNEŘIFOTOGALERIEDOKUMENTYKONTAKTY

Hledat

Aktuality

Občanské sdružení Altus startuje program pro podporu dobrovolníků A4

Neděle, 08 Prosinec 2013

program_a4_logo

Chrudim – Občanské sdružení Altus odstartovalo symbolicky na Mikuláše Dobrovolnický program A4. Ten si klade za cíl podpořit lidi z Pardubického kraje, kteří chtějí udělat něco pro své okolí a potřebují drobnou podporu. Navíc díky žádosti o velikosti A4 se jedná o nejjednodušší dotační program v České republice.

Číst dále: Občanské sdružení Altus startuje program pro podporu dobrovolníků A4

 

Chrudim vyhrála pořadatelství největší české akce pro pracovníky s dětmi a mládeží pro rok 2015

Sobota, 16 Listopad 2013

Třebíč – o víkendu 15. – 17. listopadu 2013 probíhala největší akce pro pracovníky s dětmi a mládeží v České republice. Každoroční výměny zkušeností se zúčastnilo na sedm set účastníků. Pořadatelství pro rok 2015 této prestižní akce získala Chrudim.

cvvz_k

Létající Čestmír v podobě člena sdružení Romana Málka za doprovodu balonků zaujal na šest set účastníků, kteří dali Chrudimákům hlas (foto: Pavel Hofrichter)

Jaké jsou novinky v oblasti zdravovědy, jaké rukodělné aktivity jsou ´in´, co nové zákony či třeba různé hry pro děti. Takovéto věci a otázky probírají účastníci Celostátní velké výměny zkušeností (CVVZ) a to během víkendu, kdy je připraveno na dvě stě programů. Program probíhá formou workshopů, dílen, přenášek, seminářů a debat.

Chrudimské Občanské sdružení Altus zkusilo po pěti letech znovu kandidovat a podařilo se mu to. „Celostátní velkou výměnu zkušeností budeme od 13. do 15. listopadu 2015 hostit u nás. Jsme rádi, že nás volilo okolo šesti set účastníků této akce. Je to pro nás i závazek, abychom po následující dva roky připravili akci ke spokojenosti všem," řekl po volebním ceremoniálu jednatel sdružení Matěj Zelinka. Na víkendovou akci v Třebíči kromě získání zkušeností přijel dělat kampaň osmičlenný tým sdružení. „Bohužel s námi nemohl jet náš předseda, neboť zrovna očekával v nemocnici přírůstek do rodiny," glosoval koordinátor dobrovolníků Ondřej Vrbovský.

Kampaň sdružení se nesla v duchu hesla „Létáme v tom společně" a motivem byl horkovzdušný balon a balonky. V rámci samotné kampaně si člen sdružení Roman Málek zahrál létajícího Čestmíra a následně představil přednosti akce v Chrudimi.

cvvz_2013__trebic26

Část volební kampaně chrudimského Občanského sdružení Altus

„Chceme tímto poděkovat všem účastníkům CVVZ a zároveň i zastupitelům města, kteří naši kandidaturu v pondělí 11. listopadu podpořili a zároveň přijali záštitu nad touto akcí. Nyní nás čeká řada jednání, zejména se samosprávou Pardubického kraje," uzavírá Zelinka.

cvvzh

Část týmu s kandidaturou a nabídkou pořadatelství CVVZ pro rok 2015 (foto: Pavel Hofrichter)

   

Vědomostní soutěž zná své výherce

Pátek, 15 Listopad 2013

Chrudim - Občanské sdružení Altus uspořádalo v roce 2013 vědomostní soutěž „Poznejme svůj kraj". V rámci ní se více jak tisícovka soutěžících zapojila při hledání správných odpovědí v oblasti regionálních znalostí a zároveň mohla poznat Pardubický kraj ze sedla kol na téměř čtyřech desítkách výletů.

roman_malek_se_souteznimi_listky_web

„Jsem rád, že soutěž měla takový úspěch a navíc ocenění degustačním večerem s portálem www.vinasprivlastkem.cz pro Naďu Sudovou a Zdeňku Spálenskou bude jistě i oceněním nejenom za bezchybné zodpovězení všech otázek, ale i za kresby zajímavostí Pardubického kraje. Na víkendový pobyt na Seči v Hotelu Kapitán se může těšit Michal Křibský. Pro další třicítku máme připraveny drobné cyklodoplňky od společnosti Reflexnideti.cz," říká projektový manažer sdružení Roman Málek.

Do soutěže se zapojila dospělá veřejnost z celého Pardubického kraje a při cyklovýletech s průvodci navíc měla využívat i elektrokola značky GUEWER.

Soutěž byla spolufinancována Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

   

Sdružení vydalo ekosborník

Neděle, 03 Listopad 2013

Chrudim – Občanské sdružení Altus vydalo na konci měsíce října sborník odborných exkursí v oblasti životního prostředí, které sdružení v minulosti pořádalo. Jeho cílem je přimět občany, aby se zamysleli nad otázkami životního prostředí.

sbornik_david_smetanaweb

Soukromý zemědělec David Smetana se sborníkem sdružení

Číst dále: Sdružení vydalo ekosborník

   

Zapojte se do soutěže „Poznejte svůj kraj“

Pondělí, 22 Červenec 2013

Chrudim – Občanské sdružení Altus pořádá soutěž „Poznejte svůj kraj". Při ní mohou obyvatelé Pardubického kraje psát literární díla či kreslit obrázky na téma Toulky Pardubickým krajem. Soutěž je součástí velkého klání, které probíhá již od loňského roku.

na_kole_za_krasami_c2_30

Číst dále: Zapojte se do soutěže „Poznejte svůj kraj“

   

Občanské sdružení Altus nabízí nově půjčování elektrokola

Pátek, 07 Červen 2013

Chrudim – Občanské sdružení Altus otevřelo ve čtvrtek za účasti radního Pardubického kraje Václava Kroutila, delegace z partnerského slovenského Svidníku a dalších hostů v rámci své ekoporadny novou půjčovnu elektrokola. Veřejnost tak má možnost si elektrokolo vyzkoušet a poté se třeba rozhodnout pro jeho koupi.

 

Číst dále: Občanské sdružení Altus nabízí nově půjčování elektrokola

   

Strana 4 z 9

pardubicky-kraj-logo-00o-1200x675-cropped logo-chrudim radampak-logo-800x445Logo-MSMT
(c)2011 - Občanské sdružení ALTUS
Foto použito © Godfer / Fotky & Foto
Web vytvořil Lukáš Rolínek - NETOVKY.info Systém běží na CMS Joomla 1.5