O NÁSPARTNEŘIFOTOGALERIEDOKUMENTYKONTAKTY

Hledat

Soutěž Školní časopis roku 2015 v Pardubickém kraji zná vítěze

Chrudim – do krajského kola soutěže o nejlepší školní časopis v Pardubickém kraji v roce 2015 se přihlásilo na dvě desítky škol. Odborná porota složená z profesionálních redaktorů vybírala nejlepší časopisy tentokrát v šesti kategoriích.

„Cílem celé soutěže je motivovat k vlastní autorské tvorbě a zároveň si následně vyměňovat zkušenosti. Těší mě, že letos se nebály do soutěže zapojit nové školy," řekl ředitele soutěže Roman Málek z Občanského sdružení Altus.

Soutěži poskytl záštitu europoslanec Tomáš Zdechovský, který byl členem tříčlenné poroty: „Časopisy jsou v mnoha případech na velmi profesionální úrovni. Je potřeba ocenit všechny, kteří se na informacích ze školy podílí. Navíc to jsou mnohdy skutečné kroniky školního života."

Nejlepšími časopisy v Pardubickém kraji jsou v kategorii Speciální MŠ ,ZŠ a PrŠ PRUŽINA (Pardubický kraj), žáci a učitelé I. a II. stupně ZŠ - Resslovský zpravodaj (ZŠ Resselovo Pardubice), Žáci I. stupně a II. Stupně - BrVe Times (Základní škola Bratranců Veverkových), žáci II. Stupně - ŠOTEK (ZŠ Proseč), žáci II. stupně a střední školy - Gymplák (Gymnázium Ústí nad Orlicí), žáci střední školy - MAGGY (MAGazín GYmnázia) (Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Svitavy).

Novým porotcem v roce 2015 se stal vedoucí programu Českého rozhlasu Pardubice Zdeněk Novák. „Bylo mi potěšením a ctí časopisy pročítat a hodnotit. Člověk si říká, že to s dnešními školáky není tak špatné, jak se neustále objevuje v médiích. Jsou kreativní, zapálení pro věc a z většiny časopisů je to znát. Navíc se člověk při hodnocení časopisů sentimentálně vrátí do školních let a vzpomene si na to, jak vznikal „ten jeho" školní časopis."

Slavnostní předání diplomů proběhne v pátek 15. května v Pardubicích. Pro zástupce redakcí je navíc připravena prohlídka Pardubického deníku, kde sami napíší článek a zároveň je čeká exkurse v jediném rozhlase v Pardubickém kraji - Českém rozhlase Pardubice. Navíc nejlepší postupují do celostátního kola, které bude vyhodnoceno v závěru roku.

skolni_casopis1_web

Zasedání poroty. Ředitel soutěže v Pardubickém kraji Roman Málek předává jednu z přihlášek europoslanci Tomáši Zdechovskému pod dohledem Zdeňka Nováka z Českého rozhlasu Pardubice. Šéfredaktor Pardubického deníků Tomáš Dvořák pečlivě studuje jeden z přihlášených časopisů. Foto: Jaroslav Šnajdr.

Výsledková listina Školní časopis Pardubického kraje v roce 2015

Speciální MŠ, ZŠ a PrŠ

1. PRUŽINA (Pardubický kraj)

Žáci a učitelé I. a II. stupně ZŠ

1. Resslovský zpravodaj (ZŠ Resselovo Pardubice)

Žáci I. stupně a II. stupně

1. BrVe Times (Základní škola Bratranců Veverkových)

2. Muf (ZŠ Moravany)

3. Béda (Základní škola Lanškroun)

4. Sokolovský koktejl (Základní škola a mateřská škola Svitavy)

4. Riegrovák (Základní škola Svitavy, Riegrova 4)

5. Třesk (Školní klub Masarykova základní škola Morašice u Litomyšle)

6. Hrošíkovy Hrochoviny (Základní škola Hrochův Týnec)

7. Dvojka 2 (Základní škola Litomyšl)

Žáci II. stupně

1. ŠOTEK (ZŠ Proseč)

2. Můj svět (ZŠ Heřmanův Městec)

3. Škrob (ZŠ a MŠ Krouna)

4. Školní noviny (Masarykova základní škola Dolní Roveň)

Žáci II. stupně a střední školy

1. Gymplák (Gymnázium Ústí nad Orlicí)

Žáci střední školy

1. MAGGY (MAGazín GYmnázia) (Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Svitavy)

2. Gymjev Express (Gymnázium Jevíčko)

3. Chrudimka.cz (Občanské sdružení Altus)

4. Elektronka (SPŠE a VOŠ Pardubice)

pardubicky-kraj-logo-00o-1200x675-cropped logo-chrudim radampak-logo-800x445Logo-MSMT
(c)2011 - Občanské sdružení ALTUS
Foto použito © Godfer / Fotky & Foto
Web vytvořil Lukáš Rolínek - NETOVKY.info Systém běží na CMS Joomla 1.5