O NÁSPARTNEŘIFOTOGALERIEDOKUMENTYKONTAKTY

Hledat

Soutěž Školní časopis roku 2015 Pardubického kraje vyhlášena

Chrudim – Občanské sdružení Altus vyhlásilo další ročník krajského kola soutěže Školní časopis Pardubického kraje.

„Soutěž Školní časopis roku je celostátní postupová soutěž periodik v tištěné i online podobě, které vydávají redakce žáků od I. stupně základních škol až po žáky středních škol. Soutěž je přístupná i redakcím, které nepůsobí přímo na škole, ale fungují například jako kroužky či oddílové časopisy," říká ředitel soutěže v Pardubickém kraji Roman Málek.

Protože Občanské sdružení Altus neustále usiluje o návaznost na rámcové vzdělávací programy, tedy podporu v rámci hodin mediální výchovy, může sdružení uspořádat na školách i mediální výchovu v praxi.

Nad letošním ročníkem převzal záštitu europoslanec Tomáš Zdechovský.

"Chtěli bychom i letos podpořit studenty v jejich novinářském úsilí a nabídnout jim s kolegy zpětnou vazbu. Kdo ví, zda někdo z nich nedosáhne věhlasu Havlíčka nebo Peroutky," doplňuje k soutěži Zdechovský, který bude společně se zástupci médií a dalšími osobami členem hodnotící poroty.

skolni_casopis_reditel_souteze_roman_malek_vlevo_a_europoslanec_tomas_zdechovsky

Soutěž podporuje vydávání školních periodik, síťování školních redakcí, motivuje tvůrčí třídní nebo školní kolektivy pracující na školním časopise, umožňuje kontakt s profesionálními tvůrci periodik a je impulsem právě pro nové možnosti tvorby školních periodik.

Uzávěrka přihlášek časopisů je 10. března 2015.

setkani_redakci_v_roce_2014

Soutěž školních časopisů 2015 v Pardubickém kraji

pod záštitou europoslance Tomáše Zdechovského

Celorepubliková soutěž školních časopisů je postupová soutěž. Je otevřená pro všechny, kteří vydávají časopisy nebo noviny v tištěné nebo elektronické podobě pro své spolužáky, kamarády. Ať už v podobě školních periodik nebo klubových či oddílových. Pro účast v celorepublikové části soutěže je potřeba úspěšně projít krajským kolem, které je organizováno pro každý kraj. Soutěž je zařazena do oficiálních soutěží Talent centra Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. V roce 2015 organizujeme již devátý ročník soutěže.

Pro účast v soutěži stačí vyplnit přihlášku do příslušného krajského kola a zaslat na adresu organizátora.

Postup je následující: 

1. Vyplnit elektronickou formu přihlášky: http://goo.gl/forms/2DYBfQqcyN

2. Vybrat alespoň 2 čísla z období 2014-2015.

3. Vytištěnou přihlášku s časopisy poslat do 10. března 2015 (rozhodující je razítko na obálce) na organizátora v Pardubické kraji: Občanské sdružení Altus, Strojařů 1387, 537 01 Chrudim. Zásilky zasílejte prosím obyčejně.

Z každého kraje postoupí do celostátního kola maximálně dva časopisy z každé kategorie (I. Stupeň, I + II. Stupeň, II. Stupeň, střední školy, webové stránky, oddílové časopisy) a maximálně jeden časopis z kategorií (obsah, grafika, titulní strana).

V rámci slavnostního vyhlášení proběhne setkání s finalisty soutěže a novinářské dílny. Také se dozvíte, co byste mohli v příštích číslech svého časopisu zlepšit. Setkáte se s kamarády, kteří mají stejný zájem jako vy. Zároveň proběhne výstava všech přihlášených časopisů.

Informace poskytne ředitel soutěže Školní časopis Pardubického kraje

Roman Málek z Občanského sdružení Altus Roman Málek,

malek@r36.cz, tel.: 731 561 465, www.osaltus.cz

pardubicky-kraj-logo-00o-1200x675-cropped logo-chrudim radampak-logo-800x445Logo-MSMT
(c)2011 - Občanské sdružení ALTUS
Foto použito © Godfer / Fotky & Foto
Web vytvořil Lukáš Rolínek - NETOVKY.info Systém běží na CMS Joomla 1.5